על יובל אברמוביץ' (וקצת על האתר)

המתנה הכי משמעותית שרכשתי לעצמי עד היום היא מדף ספרים של המעצב אייל ארד. קניתי אותו לפני כתשע שנים, אחרי שפנטזתי עליו, במשך עשרים שנה. זה מדף מחומר גמיש ומסתלסל שעולה כמעט אלף שקלים. חשקתי בו במשך הרבה מאוד שנים וסימנתי לי אותו בראש במחלקת ה"יום אחד, אקנה לי כזה". הייתי נעצר, בכל פעם, מול חלון הראווה הגדול של חנות הרהיטים 'הביטאט' ברחוב אבן גבירול בתל אביב ומדמיין איך המדף הזה יהיה תלוי בסלון ביתי.

נדרשו לי כמה שנים טובות על מנת להחליט שאני קונה אותו לעצמי. שאני מרשה לעצמי לשלם על מדף סכום בו יכולתי לקנות עשרים מדפים באיקאה או בכל רשת רהיטים זולה אחרת. ואז קניתי אותו. והרגשתי תחושת אושר וניצחון עצומים.

כבר תשע שנים שהמדף הזה תלוי בסלון ביתי ואני עדיין מחייך ומתרגש בכל פעם שאני מביט עליו. כן, יש מתנות שיכולות לגרום לנו אושר של ממש. מתנות שטומנות בחובן סיפורים, רגשות, אירועים אישיים ורגעי ניצחון. המדף האדום והמעוצב שלי מסמל עבורי הרבה יותר מסתם מדף. המדף הזה הוא אירוע של ממש בחיים שלי. הרגע בו יכולתי לשלם ובעיקר הרגע שבו אפשרי לעצמי לקנות לעצמי מתנה שחשקתי בה.

אבל בחיי הענקתי לעצמי עוד מתנה משמעותית: לעשות את מה שבא לי. השנה ציינתי את יום הולדתי ה-42 וגם 25 שנות קריירה שהתחילו אי שם בגיל 17.5. בגיל צעיר מאוד החלטתי שכשאהיה גדול, אני אעבוד במה שמשמח אותי ושעל מנת לדעת מה לוח הזמנים שלי למחר, אצטרך להסתכל כל יום ביומן. שכל יום יהיה שונה לחלוטין מהיום שעבר.

וכך אני חי מאז גיל 17.5. מאז שהחלה הקריירה שלי הענקתי לעצמי את הזכות לשחק בטלוויזיה ("השיר שלנו, "השמינייה", "הפיג'מות", "השועלים", "אירופה לשלוש דקות" ועוד), בתיאטרון ("סאלח שבתי" ו"שופרא"), לכתוב בעיתונות (מטיים אאוט תל אביב, פנאי פלוס ועד ידיעות אחרונות, מעריב ועוד), להקים עסקים (שתי חנויות לעיצוב ובית ספר לכתיבה), להעביר הרצאות ולכתוב ספרים.

"שנת המתנות" הוא ספרי ה-13 והוא, עבורי, הרבה יותר מספר. הוא רעיון ואורח חיים ובעיקר תשובה להרבה מאוד שאלות קיומיות. קדמו ל"שנת המתנות" ספרים כמו "כאן יעל וייס, תל אביב" , "ליידי לייק", "הרשימה", "הרעיון", "ההזדמנות", "יש לי אבל אין לי" וספרים נוספים שתוכלו למצוא באתר המלא שלי (הפנייה אליו תמצאו בראש דף הבית של האתר הזה).

הספר "הרשימה" יצא, אגב, עד כה בכעשרים מדינות. מארצות הברית וקנדה, צרפת, בלגיה, שוויץ ועד סין ודרום קוריאה. המסע עם "הרשימה" הוביל אותי אל כל כך הרבה אנשים בכל כך הרבה מדינות. אני מקווה שגם "שנת המתנות" יצליח להגיע אל בתים שמעבר לגבולות מדינת ישראל.

באתר "שנת המתנות" תוכלו גם לקרוא שישה פרקים מתוך הספר החדש וכמובן לרכוש אותו עבורכם או עבור אנשים שיקרים לליבכם.

אני גם מזמין אתכם להצטרף לאתגר שנת המתנות (הזדמנות לקבל ממני 365 הצעות למתנות עצמיות) וגם לשתף אותי במתנה יקרה שאתם ממש ממש חושקים בה ואולי אבחר להעניק לכם אותה. כן, כן. אחד או אחת מכם יקבלו ממני מימון למתנה בשווי של עד 10,000 שקלים? למה? כי אני אוהב להעניק מתנות לאחרים לא פחות משאני אוהב להעניק אותן לעצמי.

אני מזמין אתכם לצאת למסע באתר "שנת המתנות" ולהעניק לעצמכם, בהשראתו, שנה וחיים של ניירות עטיפות, סרטים אדומים וקונפטי.

 

 

יובל אברמוביץ'